Novorozenci – Průběh focení

Nejlepší novorozenecké fotografie jsou pořízeny ve věku do 14dnů Vašeho děťátka. Obecně platí, čím dříve tím lépe. Je možné fotit i starší miminka, ale ty již reagují na vnější podněty a není tak snadné je uspat. V tomto období navíc miminka vypadají jinak. Jsou tak malé, dokonalé pro Vaši náruč, jdou dokonale stočit a mají krásné drobné prstíčky a jemné způsoby pohybu. Během této doby si děti také udržují přirozenou baculatost z doby, kdy byli v maminčině bříšku.
Z focení nemusíte mít vůbec obavy. Jako žena a profesionální fotografka chápu, že se zotavujete po porodu a v případě maminek prvorodiček také z velké změny ve svém životě. Nemusíte se starat, zda přijdete s krásným make-upem, hezky oblečená, či neunavená. Jen přijďte, posadíte se, a já se o zbytek celého focení a péči o Vaše maličké během focení postarám.
Pokud je to možné, snažte se, aby vaše miminko zůstalo před našim focením vzhůru. Nejlepší způsob, jak to udělat, je dát miminku například koupel. Po koupeli miminko pouze obléci (nejlépe do něčeho co není nutné přetahovat přes hlavičku) a pak rovnou zamiřte do ateliéru. Opět se snažte, aby miminko zůstalo cestou ke mně vzhůru. U mne v ateléru poté miminko nakrmíte a focení může začít.
Během focení není nikdy problém udělat přestávku na krmení. Pokud miminko nekojíte, nezapomeňte prosím s sebou přinést láhev mléka.
Můj styl fotografií zahrnuje i spoustu nahých dětských snímků. Pokud máte problém s tím, že bych Vaše dítě fotografovala nahé, mám pro tyto účely spoustu přikrývek, wrapů a oblečků.
Počítejte prosím s tím, že fotografování Vašeho miminka může trvat 2-4hodiny. Záleží na tom, jak miminko bude spolupracovat a pospávat. Proto prosím, abyste s tímto faktem počítali a na zbytek dne si nic neplánovali.
Velice ráda dělám fotografie sourozenců a rodičů s miminkem. Nicméně pro menší děti může být čekání dlouhé. Proto je lepší, aby sourozenci dorazili do ateliéru později. Mám ráda všechny děti, ale občas je těžké soustředit se na vaše miminko s ostatními dětmi přítomnými ve studiu .

Kdy se objednat na focení

Nejlepší čas na objednání termínu focení je již v průběhu těhotenství. V té době je nejlepší si předběžně termín rezervovat a domluvit se na vašich přáních a představách.
Po narození Vašeho dítěte, nejlépe ještě z porodnice, mi zavolejte či napište a potvrdíme přesný termín a čas Vašeho fotografování. Ne vždy se miminka rozhodnou přijít na svět v přesně daném termínu.
Pokud se stalo, že miminko již máte narozené, neváhejte mne kontaktovat i tak, a pokusíme se najit nejbližší možný termín. Nemohu nic slíbit, ale udělám vše pro to, abychom pro Vás a vaše miminko našli termín.